Haber

‘Zor durumdayız’ diyen Şimşek, birikim yapmalarını önerdiği valilere Togges’i satın almalarını söyledi: “Babamızın parası değil”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Valiler Toplantısı’nda tasarruf konusunda uyarıda bulundu. Şimşek, ‘Bu babamızın parası değil, milletin parasıdır’ dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Valilerle yaptığı görüşmede kamuda tasarruf tedbirlerine değindi.

Hürriyet’in haberine göre Şimşek, Türkiye’nin ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğini belirterek, tasarruf için valilerden yardım istedi.

Şimşek, valilere ekonomi dersi niteliğinde yaptığı açıklamada, “araç kullanımından tanıtım harcamalarına kadar” hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye’nin 2024 bütçesinde 2,7 trilyon lira açık vereceği tahmin edilirken Şimşek, valilere “Bu açığı nasıl finanse edeceğiz?” diye sordu. diye sordu. Cevabı şuydu: “Borçla.”

Borçla finansmanın ‘yüksek faiz döneminde’ yatırım ve hizmetlerin faize gitmesi anlamına geldiğini anlatan Şimşek, valilere görev düştüğünü hatırlattı.

Valilerin gösterdiği hassasiyetin çok pahalıya mal olduğunu belirten Şimşek, ‘Defterleri sonuna kadar kullanıyorum. Kağıt falan kullanmıyorum. Bu seviyeye inmemiz lazım dedi.

“Bu babamızın parası değil.”

Şimşek, ‘Bu babamızın parası değil. “Hepimiz paramız, bu ülkenin parası” diyerek ana finansman kaynağını vurgularken, “2,7 trilyon liras, arkadaşlar.” Bu nedenle lütfen tasarruf tedbirleri konusunda azami hassasiyeti gösterin; Lütfen bize bu konuda yardımcı olun. Her alanda mütevazı, mütevazı bir toplum anlayışına sahip olmak zorundayız. “Tasarruf tedbirleri konusunda yardımınızı istiyoruz” dedi.

“Bir togg alabilirsin.”

Soru cevap bölümünde Valilerin Togg’u satın almak istediğini söyleyen Şimşek, ‘Resmi araçlarınızı satıp Togg’u satın alabilirsiniz’ dedi.

pazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu